K
AAA
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
Bip.cstr.pl
Bip.cstr.pl
BIP.gov.pl

  Charakterystyka ogólna

  Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji zostało utworzone w celu skupienia wszelkich działań turystycznych, wypoczynkowych, rekreacyjnych oraz sportowych. Centrum udostępnia szkołom działającym na terenie gminy i powiatu strzyżowskiego swoją bazę oraz obiekty, które mogą w znaczny sposób pomóc w realizacji badań programowych, w zakresie kultury fizycznej. Między innymi:

  • prowadzenie nauki pływania
  • organizowanie imprez sportowych
  • nauka jazdy na nartach i snowboardzie

  Nie tylko pomaga szkołom, ale także jednostkom oraz mieszkańcom powiatu i gminy. Polepszamy ciągle poziom usług w zakresie kultury fizycznej i turystyki, współpracujemy z towarzystwami, organizacjami pozarządowymi w zakresie sportu turystyki i rekreacji. Naszym głównym celem jest stworzenie obiektu przyjaznego dla osób niepełnosprawnych, prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych, wspomagających leczenie schorzeń – głównie układu oddechowego. Nasze Centrum organizuje również zajęcia czynnego wypoczynku przez cały rok, czy to zima czy lato, zawsze staramy się uczyć młodzież jak aktywnie wypoczywać, dlatego zaczynamy organizować spływy kajakowe, półkolonie sportowe, nauki gry w tenisa i naukę jazdy na nartach i snowboardzie. Prowadzimy zajęcia z aerobiku, pilatesu, aqua aerobiku, ćwiczenia z „programu Spinning”.

  Do tych wyżej wymienionych przykładów, które i tak nie oddają w całkowitym stopniu pracy instruktorów i zaangażowania pracowników Centrum Sportu, mamy do dyspozycji:

  • Obiekt Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne Kryta Pływalnia „OTYLIA”
  • Kompleks boisk sportowych wraz z sezonowym sztucznym lodowiskiem
  • Stok narciarski ze Szkoła Narciarską
  • Ścieżki rekreacyjne w Strzyżowie
  • Ogródek Jordanowski z kortami tenisowymi i boiskiem do siatkówki plażowej

  Wszystkie te obiekty stanowią bazę CSTiR w Strzyżowie

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: Krzysztof Szaro
  Publikacja dnia: 30.09.2015
  Podpisał: Krzysztof Szaro
  Dokument z dnia: 30.09.2015
  Dokument oglądany razy: 2337
Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie